2-letnie Uzupełniające Liceum Ogónokształcące Dla Dorosłych


Najważniejsze informacje - 2-Letnie Uzupełniające Liceum Ogónokształcące Dla Dorosłych

Adres 2-Letnie Uzupełniające Liceum Ogónokształcące Dla Dorosłych

Dworcowa 9
Miejscowość Mogilno
Kod pocztowy 88-300
Gmina Mogilno
Powiat mogileński
Województwo kujawsko-pomorskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon 2-Letnie Uzupełniające Liceum Ogónokształcące Dla Dorosłych

523151857
Regon 00250054000032
Organ prowadzący Społeczne Towarzystwo Edukacyjne

2-letnie Uzupełniające Liceum Ogónokształcące Dla Dorosłych znajduje się w miejscowości Mogilno pod adresem Dworcowa 9. Telefon do szkoły to 523151857. Szkoła licealna ma lokalizację na terenie gminy Mogilno, powiat mogileński , województwo kujawsko-pomorskie. Organem prowadzącym jest stowarzyszenia. Liceum znajduje się w rejestrze pod numerem 00250054000032. Organ rejestrujący dla 2-letnie Uzupełniające Liceum Ogónokształcące Dla Dorosłych to powiat ziemski.

Gimnazjaliści po ukończeniu nauki w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone też klasy dwujęzyczne, w których poszczególne przedmioty wykładane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mogą przystąpić do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu szkoły, wychowanek ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagana jest zdana matura). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

Powiat mogileński ma zarejestrowane 11 liceów, a województwo kujawsko-pomorskie - 346. Na 553 uczniów w powiecie przypada 11 innych placówek licealnych (50,27 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 92,86 (32129 uczniów na 346 placówek).

Mapa