Jesteś tutaj: eduranking.pl > O Nas

O nas


Eduranking jest młodym, prężnie rozwijającym się portalem internetowym, którego głównym zadaniem jest udostępnianie informacji na temat szkół działających w Polsce na wszystkich etapach edukacyjnych. Strona pozwala na wyszukiwanie szkół rozmaitego typu – podstawowych, gimnazjów, zawodowych, liceów, techników, a także szkół dla dorosłych – w danym województwie, powiecie, gminie lub mieście. Wraz ze szczegółowymi danym dotyczącymi odnalezionej szkoły użytkownik otrzymuje również możliwość sprawdzenia, jakie inne placówki działają w jej pobliżu. Dzięki zgromadzonym na portalu informacjom decyzja o wyborze właściwej szkoły będzie łatwiejsza i lepiej przemyślana.

Podstawowe dane dotyczące każdej ze szkół obejmują nazwę, adres i patrona szkoły, telefon, faks, regon, adres strony internetowej, uprawnienia (publiczna, niepubliczna lub niepubliczna z uprawnieniami szkoły publicznej) oraz typ organu prowadzącego (gmina, miasto, starostwo powiatowe, stowarzyszenie itp.). Ponadto portal udostępnia informacje na temat liczby uczęszczających do szkoły uczniów oraz zatrudnionych nauczycieli (zarówno pełnoetatowych, jak i pracujących na pół etatu).

Przy wyborze odpowiedniej szkoły średniej z pewnością pomoże możliwość porównywania aktualnych wyników matury. Na portalu zamieszczone są wyniki procentowe z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych na poziomie podstawowym wraz z liczbą uczniów przystępujących do egzaminu. W przypadku języka polskiego i języków obcych informacje publikowane są z rozróżnieniem na oba etapy: wewnętrzny (egzamin ustny) i zewnętrzny (egzamin pisemny, sprawdzany przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne). Warto je prześledzić przed złożeniem dokumentów do sekretariatu, gdyż wyniki matury w największym stopniu świadczą o popularności szkoły i jej miejscu w rankingach edukacyjnych.

Przegląd polskich szkół zamieszczony na naszym portalu oraz teksty poświęcone nowinkom edukacyjnym ułatwią podjęcie świadomych, odpowiedzialnych decyzji związanych z edukacją i planowaniem kariery zawodowej. Zapraszamy do korzystania z Edurankingu i życzymy licznych sukcesów w nauce!