Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące W Mogilnie


Najważniejsze informacje - Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące W Mogilnie

Adres Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące W Mogilnie

Piłsudskiego 18
Miejscowość Mogilno
Kod pocztowy 88-300
Gmina Mogilno
Powiat mogileński
Województwo kujawsko-pomorskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej
Regon 34123539000033
Organ prowadzący Twój Prestige Sp. z o.o.

Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące W Mogilnie mieści się w miejscowości Mogilno pod adresem Piłsudskiego 18. Numer telefonu do szkoły to 788717092. Liceum mieści się na terenie gminy Mogilno, powiat mogileński , województwo kujawsko-pomorskie. Organem zarządzającym jest spółka prawa handlowego. Witrynę internetową liceum znajdziemy pod adresem www.zsprestige.pl. Liceum widnieje w rejestrze pod numerem 34123539000033. Organ rejestrujący dla Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące W Mogilnie to powiat ziemski.

Uczniowie po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone również klasy dwujęzyczne, gdzie dane przedmioty wykładane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mogą przystąpić do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu liceum, licealista ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat mogileński ma zarejestrowane 11 liceów, a województwo kujawsko-pomorskie - 346. Na 553 uczniów w powiecie przypada 11 innych placówek licealnych (50,27 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 92,86 (32129 wychowanków w wieku licealnym na 346 placówek).

Mapa