Uzupełniajace Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych


Najważniejsze informacje - Uzupełniajace Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

Adres Uzupełniajace Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

Sienkiewicza 1a
Miejscowość Żnin
Kod pocztowy 88-400
Gmina Żnin
Powiat żniński
Województwo kujawsko-pomorskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia publiczna
Regon 09306413400000
Organ prowadzący Powiat ziemski

Uzupełniajace Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych mieści się w miejscowości Żnin pod adresem Sienkiewicza 1a. Liceum działa na obszarze gminy Żnin, powiat żniński , województwo kujawsko-pomorskie. Organem nadzorującym jest powiat ziemski. Liceum funkcjonuje w rejestrze pod numerem 09306413400000.

Gimnazjaliści po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

By kształcić się w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Powstały również klasy dwujęzyczne, gdzie poszczególne przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mogą przystąpić do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu liceum, licealista ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

W 2013 roku całkowita ilość wychowanków pobierających edukację w placówce była równa 83, z czego 49 to wychowanki, a 34 stanowili wychowankowie. Powiat żniński ma zarejestrowane 15 liceów, a województwo kujawsko-pomorskie - 346. Na 975 uczniów w powiecie przypada 15 innych jednostek licealnych (65 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 92,86 (32129 licealistów na 346 placówek).

Mapa