Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "albert" W Janikowie


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Albert" W Janikowie

Adres Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Albert" W Janikowie

Główna 6
Miejscowość Janikowo
Kod pocztowy 88-160
Gmina Janikowo
Powiat inowrocławski
Województwo kujawsko-pomorskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej
Regon 34132516900000
Organ prowadzący Edukacja Dorosłych "Albert" sp. z o.o.

Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "albert" W Janikowie mieści się w miejscowości Janikowo pod adresem Główna 6. Numer telefonu do liceum to 523514447. Fax: 523514447. Liceum działa na terytorium gminy Janikowo, powiat inowrocławski , województwo kujawsko-pomorskie. Organem prowadzącym jest spółka prawa handlowego. Stronę internetową szkoły licealnej odwiedzimy pod adresem www.albert.edu.pl. Szkoła licealna znajduje się w rejestrze pod numerem 34132516900000. Organ rejestracyjny dla Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "albert" W Janikowie to powiat ziemski.

Wychowankowie gimnazjum po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone też klasy dwujęzyczne, gdzie dane przedmioty nauczane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mogą przystąpić do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu szkoły, wychowanek ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat inowrocławski ma zarejestrowane 25 liceów, a województwo kujawsko-pomorskie - 346. Na 2673 uczniów w powiecie przypada 25 innych placówek licealnych (106,92 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 92,86 (32129 licealistów na 346 placówek).

Mapa