Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące W Janikowie


Najważniejsze informacje - Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące W Janikowie

Adres Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące W Janikowie

Szkolna 1
Miejscowość Janikowo
Kod pocztowy 88-160
Gmina Janikowo
Powiat inowrocławski
Województwo kujawsko-pomorskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej
Regon 34123539000072
Organ prowadzący Twój Prestige Sp. z o.o.

Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące W Janikowie znajduje się w miejscowości Janikowo pod adresem Szkolna 1. Nr tel. do szkoły to 788717092. Liceum działa na obszarze gminy Janikowo, powiat inowrocławski , województwo kujawsko-pomorskie. Organem nadzorującym jest spółka prawa handlowego. Portal internetowy szkoły licealnej można znaleźć pod adresem www.zsprestige.pl. Szkoła licealna znajduje się w rejestrze pod numerem 34123539000072. Jednostka rejestracyjna dla Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące W Janikowie to powiat ziemski.

Gimnazjaliści po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją również klasy dwujęzyczne, w których dane przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mogą przystąpić do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu szkoły, licealista może kształcić się w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat inowrocławski ma zarejestrowane 25 liceów, a województwo kujawsko-pomorskie - 346. Na 2673 uczniów w powiecie przypada 25 innych szkół licealnych (106,92 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 92,86 (32129 licealistów na 346 placówek).

Mapa