Kujawskie Niepubliczne Liceum Uzupełniające


Najważniejsze informacje - Kujawskie Niepubliczne Liceum Uzupełniające

Adres Kujawskie Niepubliczne Liceum Uzupełniające

Józefa Krzymińskiego 8
Miejscowość Inowrocław
Kod pocztowy 88-100
Gmina miasto Inowrocław
Powiat inowrocławski
Województwo kujawsko-pomorskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej
Regon 09229538600033
Organ prowadzący Marek Grobelski

Kujawskie Niepubliczne Liceum Uzupełniające znajduje się w miejscowości Inowrocław pod adresem Józefa Krzymińskiego 8. Telefon do szkoły to 523521601. Faks: 523521601. Szkoła licealna ma lokalizację na obszarze gminy Inowrocław, powiat inowrocławski , województwo kujawsko-pomorskie. Organem zarządzającym jest osoba fizyczna - pracodawca. Witrynę internetową liceum można odwiedzić pod adresem www.knlu.pl. Szkoła licealna widnieje w rejestrze pod numerem 09229538600033. Instytucja rejestrująca] dla Kujawskie Niepubliczne Liceum Uzupełniające to powiat ziemski.

Uczniowie po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

By kształcić się w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone również klasy dwujęzyczne, w których niektóre przedmioty nauczane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, licealista może kształcić się w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagana jest zdana matura). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

Powiat inowrocławski ma zarejestrowane 25 liceów, a województwo kujawsko-pomorskie - 346. Na 2673 uczniów w powiecie przypada 25 innych liceów (106,92 na placówkę), a średnia w województwie to 92,86 (32129 wychowanków w wieku licealnym na 346 placówek).

Mapa