Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych


Najważniejsze informacje - Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

Adres Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

Kiełbasiewicza 7
Miejscowość Inowrocław
Kod pocztowy 88-100
Gmina miasto Inowrocław
Powiat inowrocławski
Województwo kujawsko-pomorskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej
Regon 87172558500190
Organ prowadzący Angelika Cysewska-Kubala

Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych znajduje się w miejscowości Inowrocław pod adresem Kiełbasiewicza 7. Nr tel. do liceum to 523554783. Numer faksu: 523554783. Liceum funkcjonuje na terenie gminy Inowrocław, powiat inowrocławski , województwo kujawsko-pomorskie. Organem prowadzącym jest osoba fizyczna - pracodawca. Stronę internetową szkoły licealnej można odwiedzić pod adresem www.twoja-szkola.pl. Liceum posiada wpis w rejestrze pod numerem 87172558500190. Organ rejestrujący dla Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych to powiat ziemski.

Wychowankowie gimnazjum po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość waha się od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją także klasy dwujęzyczne, gdzie dane przedmioty nauczane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, absolwent może kształcić się w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagana jest zdana matura). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

Powiat inowrocławski ma zarejestrowane 25 liceów, a województwo kujawsko-pomorskie - 346. Na 2673 uczniów w powiecie przypada 25 innych placówek licealnych (106,92 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 92,86 (32129 wychowanków w wieku licealnym na 346 placówek).

Mapa