Niepubliczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące W Mielcu


Najważniejsze informacje - Niepubliczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące W Mielcu

Adres Niepubliczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące W Mielcu

Biernackiego 6
Miejscowość Mielec
Kod pocztowy 39-300
Gmina miasto Mielec
Powiat mielecki
Województwo podkarpackie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Niepubliczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące W Mielcu

175835411
Strona
Regon 69032328900052
Organ prowadzący Janusz Kotarba

Niepubliczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące W Mielcu znajduje się w miejscowości Mielec pod adresem Biernackiego 6. Telefon do liceum to 175835411. Numer faksu: 175835411. Szkoła licealna mieści się na terytorium gminy Mielec, powiat mielecki , województwo podkarpackie. Organem nadzorującym jest osoba fizyczna - pracodawca. Stronę internetową szkoły licealnej odwiedzimy pod adresem www.msb.mielec.pl. Liceum posiada wpis w rejestrze pod numerem 69032328900052. Jednostka rejestracyjna dla Niepubliczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące W Mielcu to powiat ziemski.

Wychowankowie gimnazjum po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone też klasy dwujęzyczne, gdzie poszczególne przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, wychowanek ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat mielecki ma zarejestrowane 24 licea, a województwo podkarpackie - 291. Na 2427 uczniów w powiecie przypada 24 innych jednostek licealnych (101,13 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 136,85 (39823 uczniów na 291 placówek).

Mapa