Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Mielcu Zdz W Rzeszowie


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Mielcu Zdz W Rzeszowie

Adres Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Mielcu Zdz W Rzeszowie

Żeromskiego ( Lasek Komunaly)
Miejscowość Mielec
Kod pocztowy 39-300
Gmina miasto Mielec
Powiat mielecki
Województwo podkarpackie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Mielcu Zdz W Rzeszowie

175864291
Regon 00051267400159
Organ prowadzący Zaklad Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie

Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Mielcu Zdz W Rzeszowie mieści się w miejscowości Mielec pod adresem Żeromskiego ( Lasek Komunaly) . Telefon do liceum to 175864291. Numer fax: 175864291. Liceum funkcjonuje na terenie gminy Mielec, powiat mielecki , województwo podkarpackie. Organem zarządzającym jest stowarzyszenia. Portal internetowy liceum znajdziemy pod adresem www.zdz.rzeszow.pl. Liceum znajduje się w rejestrze pod numerem 00051267400159. Organ rejestracyjny dla Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Mielcu Zdz W Rzeszowie to powiat ziemski.

Wychowankowie gimnazjum po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

By kształcić się w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba waha się od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją także klasy dwujęzyczne, gdzie wybrane przedmioty wykładane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, licealista może podjąć naukę w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagana jest zdana matura). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat mielecki ma zarejestrowane 24 licea, a województwo podkarpackie - 291. Na 2427 uczniów w powiecie przypada 24 innych placówek licealnych (101,13 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 136,85 (39823 licealistów na 291 placówek).

Mapa