Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Twoja-szkoła


Najważniejsze informacje - Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Twoja-Szkoła

Adres Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Twoja-Szkoła

Tańskiego 3
Miejscowość Mielec
Kod pocztowy 39-300
Gmina miasto Mielec
Powiat mielecki
Województwo podkarpackie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Twoja-Szkoła

175824014
Regon 34024169000326
Organ prowadzący CASUS Sp. z o. o

Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Twoja-szkoła znajduje się w miejscowości Mielec pod adresem Tańskiego 3 . Nr tel. do liceum to 175824014. Szkoła licealna znajduje się na obszarze gminy Mielec, powiat mielecki , województwo podkarpackie. Organem nadzorującym jest spółka prawa handlowego. Portal internetowy liceum można znaleźć pod adresem www.twoja-szkola. Liceum funkcjonuje w rejestrze pod numerem 34024169000326. Jednostka rejestracyjna dla Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Twoja-szkoła to powiat ziemski.

Uczniowie po ukończeniu nauki w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Powstały też klasy dwujęzyczne, w których wybrane przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, absolwent może kształcić się w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat mielecki ma zarejestrowane 24 licea, a województwo podkarpackie - 291. Na 2427 uczniów w powiecie przypada 24 innych jednostek licealnych (101,13 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 136,85 (39823 licealistów na 291 placówek).

Mapa