Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych


Najważniejsze informacje - Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

Adres Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

Słowackiego 7/9
Miejscowość Piotrków Trybunalski
Kod pocztowy 97-300
Gmina miasto Piotrków Trybunalski
Powiat Piotrków Trybunalski
Województwo łódzkie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

446477798
Strona
Regon 59229354900080
Organ prowadzący Piotrkowska Fundacja im. A.F. Modrzewskiego

Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych mieści się w miejscowości Piotrków Trybunalski pod adresem Słowackiego 7/9. Numer tel. do liceum to 446477798. Fax: 446477798. Szkoła licealna znajduje się na terenie gminy Piotrków Trybunalski, powiat Piotrków Trybunalski , województwo łódzkie. Organem zarządzającym jest fundacje. Stronę internetową szkoły licealnej można znaleźć pod adresem www.szkola.info.pl. Szkoła licealna funkcjonuje w rejestrze pod numerem 59229354900080. Organ rejestrujący dla Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych to miasto na prawach powiatu.

Uczniowie po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Są też klasy dwujęzyczne, w których niektóre przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, wychowanek może podjąć naukę w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat piotrków trybunalski ma zarejestrowane 27 liceów, a województwo łódzkie - 453. Na 2586 uczniów w powiecie przypada 27 innych placówek licealnych (95,78 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 89,52 (40552 uczniów na 453 placówek).

Mapa

liceum