Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Piotrkowie Trybunalskim


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Piotrkowie Trybunalskim

Patron brak

Adres Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Piotrkowie Trybunalskim

Próchnika 8/12
Miejscowość Piotrków Trybunalski
Kod pocztowy 97-300
Gmina miasto Piotrków Trybunalski
Powiat Piotrków Trybunalski
Województwo łódzkie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Piotrkowie Trybunalskim

446472324
Strona
Regon 59229647600066
Organ prowadzący Ireneusz Koch

Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Piotrkowie Trybunalskim znajduje się w miejscowości Piotrków Trybunalski pod adresem Próchnika 8/12. Nr tel. do szkoły to 446472324. Fax: 446472324. Liceum działa na obszarze gminy Piotrków Trybunalski, powiat Piotrków Trybunalski , województwo łódzkie. Organem nadzorującym jest osoba fizyczna - pracodawca. Stronę internetową liceum można odwiedzić pod adresem www.szkolakorab.pl. Liceum figuruje w rejestrze pod numerem 59229647600066. Instytucja rejestrująca] dla Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Piotrkowie Trybunalskim to miasto na prawach powiatu.

Wychowankowie gimnazjum po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Są również klasy dwujęzyczne, gdzie poszczególne przedmioty wykładane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, wychowanek może kształcić się w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagana jest zdana matura). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat piotrków trybunalski ma zarejestrowane 27 liceów, a województwo łódzkie - 453. Na 2586 uczniów w powiecie przypada 27 innych placówek licealnych (95,78 na placówkę), a średnia w województwie to 89,52 (40552 uczniów na 453 placówek).

Mapa

liceum