Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich


Najważniejsze informacje - Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich

Adres Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich

Sienkiewicza 9
Miejscowość Piotrków Trybunalski
Kod pocztowy 97-300
Gmina miasto Piotrków Trybunalski
Powiat Piotrków Trybunalski
Województwo łódzkie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich

446476921
Regon 15000266900856
Organ prowadzący Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich

Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich mieści się w miejscowości Piotrków Trybunalski pod adresem Sienkiewicza 9. Numer tel. do szkoły to 446476921. Nr fax: 446476921. Szkoła licealna działa na obszarze gminy Piotrków Trybunalski, powiat Piotrków Trybunalski , województwo łódzkie. Organem nadzorującym jest stowarzyszenia. Portal internetowy liceum odwiedzimy pod adresem www.spskpiotrkow.pl. Liceum znajduje się w rejestrze pod numerem 15000266900856. Instytucja rejestracyjna dla Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich to miasto na prawach powiatu.

Gimnazjaliści po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją również klasy dwujęzyczne, gdzie poszczególne przedmioty wykładane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, absolwent może kształcić się w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

Powiat piotrków trybunalski ma zarejestrowane 27 liceów, a województwo łódzkie - 453. Na 2586 uczniów w powiecie przypada 27 innych jednostek licealnych (95,78 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 89,52 (40552 licealistów na 453 placówek).

Mapa