Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące "cosinus"


Najważniejsze informacje - Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące "Cosinus"

Adres Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące "Cosinus"

Broniewskiego 5
Miejscowość Piotrków Trybunalski
Kod pocztowy 97-300
Gmina miasto Piotrków Trybunalski
Powiat Piotrków Trybunalski
Województwo łódzkie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące "Cosinus"

446493104
Strona
Regon 47308491503064
Organ prowadzący COSINUS Sp.zo.o.

Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące "cosinus" znajduje się w miejscowości Piotrków Trybunalski pod adresem Broniewskiego 5. Nr tel. do szkoły to 446493104. Numer faksu: 446493104. Szkoła licealna funkcjonuje na terenie gminy Piotrków Trybunalski, powiat Piotrków Trybunalski , województwo łódzkie. Organem nadzorującym jest spółka prawa handlowego. Stronę www liceum znajdziemy pod adresem www.cosinus.pl. Liceum posiada wpis w rejestrze pod numerem 47308491503064. Instytucja rejestrująca] dla Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące "cosinus" to miasto na prawach powiatu.

Gimnazjaliści po ukończeniu nauki w trzyletnim gimnazjum mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone też klasy dwujęzyczne, gdzie poszczególne przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu szkoły, absolwent ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat piotrków trybunalski ma zarejestrowane 27 liceów, a województwo łódzkie - 453. Na 2586 uczniów w powiecie przypada 27 innych liceów (95,78 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 89,52 (40552 licealistów na 453 placówek).

Mapa

liceum