Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych A-z


Najważniejsze informacje - Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych A-Z

Adres Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych A-Z

Marii Curie - Skłodowskiej 12
Miejscowość Piotrków Trybunalski
Kod pocztowy 97-300
Gmina miasto Piotrków Trybunalski
Powiat Piotrków Trybunalski
Województwo łódzkie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych A-Z

794936347
Regon 59063732900032
Organ prowadzący Ewa Wolnik - Przybylska

Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych A-z mieści się w miejscowości Piotrków Trybunalski pod adresem Marii Curie - Skłodowskiej 12. Numer telefonu do liceum to 794936347. Liceum działa na obszarze gminy Piotrków Trybunalski, powiat Piotrków Trybunalski , województwo łódzkie. Organem zarządzającym jest osoba fizyczna - pracodawca. Szkoła licealna funkcjonuje w rejestrze pod numerem 59063732900032. Jednostka rejestracyjna dla Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych A-z to miasto na prawach powiatu.

Gimnazjaliści po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone także klasy dwujęzyczne, gdzie dane przedmioty nauczane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, wychowanek ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

Powiat piotrków trybunalski ma zarejestrowane 27 liceów, a województwo łódzkie - 453. Na 2586 uczniów w powiecie przypada 27 innych liceów (95,78 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 89,52 (40552 licealistów na 453 placówek).

Mapa