Zakład Poprawczy I Schronisko Dla Nieletnich W Raciborzu


Najważniejsze informacje - Zakład Poprawczy I Schronisko Dla Nieletnich W Raciborzu

Adres Zakład Poprawczy I Schronisko Dla Nieletnich W Raciborzu

Adamczyka 14
Miejscowość Racibórz
Kod pocztowy 47-400
Gmina miasto Racibórz
Powiat raciborski
Województwo śląskie
Typ Zespół szkół i placówek oświatowych
Uprawnienia publiczna

Telefon Zakład Poprawczy I Schronisko Dla Nieletnich W Raciborzu

324153003
Strona
Regon 00032383200000
Organ prowadzący Minister ds. sprawiedliwości

1. Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu - opis placówki

Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu to instytucja, której głównym celem jest resocjalizacja młodzieży, która naruszyła prawo. Placówka ta jest miejscem, gdzie młodzi ludzie mają szansę na poprawę swojego zachowania i powrót do społeczeństwa jako odpowiedzialni obywatele. Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu to nie tylko miejsce izolacji od społeczeństwa, ale przede wszystkim ośrodek edukacyjny i wychowawczy. Młodzież przebywająca w placówce ma możliwość kontynuowania nauki, zdobycia zawodu, a także uczestniczenia w różnego rodzaju zajęciach terapeutycznych i warsztatach rozwijających zainteresowania i talenty. Placówka prowadzi intensywną pracę z młodzieżą, mającą na celu kształtowanie postaw prospołecznych, rozwijanie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów osobistych i rodzinnych.

2. Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu - dokładny adres

Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu znajduje się pod adresem Adamczyka 14, 47-400 Racibórz, w województwie śląskim. Placówka jest zlokalizowana w spokojnej, zielonej okolicy, co sprzyja procesowi resocjalizacji.

3. Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu - dane kontaktowe

W przypadku pytań lub potrzeby skontaktowania się z Zakładem Poprawczym i Schroniskiem dla Nieletnich w Raciborzu, można to zrobić telefonicznie pod numerami: 324153003 lub 324152636. Więcej informacji na temat działalności placówki można znaleźć na stronie internetowej: www.zpisdn-raciborz.pl.

4. Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu - dodatkowe informacje

Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu jest placówką publiczną, podlegającą Ministerstwu Sprawiedliwości. Numer identyfikacyjny placówki to 00032383200000. Placówka prowadzi działalność na podstawie przepisów Kodeksu postępowania w sprawach nieletnich oraz innych aktów prawnych regulujących funkcjonowanie zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich. Wszystkie działania placówki są skierowane na ochronę praw dziecka, a także na zapewnienie bezpieczeństwa i odpowiednich warunków do rozwoju młodzieży przebywającej w zakładzie.

Mapa