Zespół Szkół Mechanicznych Im. Arki Bożka


Najważniejsze informacje - Zespół Szkół Mechanicznych Im. Arki Bożka

Patron Arka Bożek

Adres Zespół Szkół Mechanicznych Im. Arki Bożka

Zamkowa 1
Miejscowość Racibórz
Kod pocztowy 47-400
Gmina miasto Racibórz
Powiat raciborski
Województwo śląskie
Typ Zespół szkół i placówek oświatowych
Uprawnienia publiczna

Telefon Zespół Szkół Mechanicznych Im. Arki Bożka

324153388
Strona
Regon 00069558000000
Organ prowadzący Powiat ziemski

1. Zespół Szkół Mechanicznych im. Arki Bożka - opis placówki

Zespół Szkół Mechanicznych im. Arki Bożka to renomowana placówka edukacyjna, która od lat kształci młodzież w kierunkach technicznych. Szkoła cieszy się uznaniem zarówno wśród uczniów, jak i pracodawców, którzy chętnie zatrudniają jej absolwentów. Placówka nosi imię Arki Bożka, znanego polskiego aktora i reżysera, co podkreśla jej związki z kulturą i sztuką, mimo technicznego profilu kształcenia. Szkoła oferuje szeroki wybór kierunków kształcenia, w tym mechanikę, mechatronikę, technikę pojazdową i wiele innych. Uczniowie mają możliwość zdobycia praktycznych umiejętności w nowocześnie wyposażonych pracowniach, a także rozwijania swoich pasji w licznych kółkach zainteresowań. Szkoła współpracuje z lokalnymi przedsiębiorstwami, co umożliwia uczniom zdobycie cennego doświadczenia zawodowego.

2. Zespół Szkół Mechanicznych im. Arki Bożka - dokładny adres

Zespół Szkół Mechanicznych im. Arki Bożka znajduje się w Raciborzu, w województwie śląskim. Dokładny adres placówki to ulica Zamkowa 1, 47-400 Racibórz. Szkoła jest zlokalizowana w centrum miasta, co ułatwia dojazd zarówno uczniom, jak i pracownikom. W pobliżu znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, a także liczne punkty usługowe i handlowe.

3. Zespół Szkół Mechanicznych im. Arki Bożka - dane kontaktowe

Jeżeli chcesz skontaktować się ze szkołą, możesz to zrobić telefonicznie, dzwoniąc na numer 324153388. Szkoła jest dostępna pod tym samym numerem faksu. Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej placówki: mechanik.rac.pl. Szkoła chętnie odpowie na wszystkie pytania dotyczące procesu rekrutacji, kierunków kształcenia czy życia szkolnego.

4. Zespół Szkół Mechanicznych im. Arki Bożka - dodatkowe informacje

Zespół Szkół Mechanicznych im. Arki Bożka jest placówką publiczną, prowadzoną przez powiat ziemski. Numer REGON szkoły to 00069558000000. Szkoła jest otwarta dla wszystkich chętnych uczniów, niezależnie od miejsca zamieszkania. Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji są dostępne na stronie internetowej placówki. Szkoła prowadzi intensywną działalność pozalekcyjną, organizując liczne wycieczki, warsztaty i konkursy. Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań, zdobywania nowych umiejętności i nawiązywania cennych kontaktów. Szkoła dba o to, aby atmosfera w niej panująca sprzyjała nauce i rozwojowi każdego ucznia.

Mapa