Uzupełniajace Liceum Ogólnokształcace Dla Dorosłych Edukacji Innowacyjnej W Hrubieszowie


Najważniejsze informacje - Uzupełniajace Liceum Ogólnokształcace Dla Dorosłych Edukacji Innowacyjnej W Hrubieszowie

Adres Uzupełniajace Liceum Ogólnokształcace Dla Dorosłych Edukacji Innowacyjnej W Hrubieszowie

Zamojska 16
Miejscowość Hrubieszów
Kod pocztowy 22-500
Gmina miasto Hrubieszów
Powiat hrubieszowski
Województwo lubelskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Uzupełniajace Liceum Ogólnokształcace Dla Dorosłych Edukacji Innowacyjnej W Hrubieszowie

846965215
Strona
Regon 47056514600949
Organ prowadzący Instytut Postępowania Twórczego sp. z o.o

Uzupełniajace Liceum Ogólnokształcace Dla Dorosłych Edukacji Innowacyjnej W Hrubieszowie mieści się w miejscowości Hrubieszów pod adresem Zamojska 16. Numer tel. do liceum to 846965215. Numer faksu: 846965215. Szkoła licealna mieści się na obszarze gminy Hrubieszów, powiat hrubieszowski , województwo lubelskie. Organem prowadzącym jest osoby prawne - przedsiębiorstwa państwowe. Stronę internetową liceum można znaleźć pod adresem www.sei.ipt.pl. Liceum funkcjonuje w rejestrze pod numerem 47056514600949. Instytucja rejestrująca] dla Uzupełniajace Liceum Ogólnokształcace Dla Dorosłych Edukacji Innowacyjnej W Hrubieszowie to powiat ziemski.

Gimnazjaliści po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone też klasy dwujęzyczne, w których niektóre przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, wychowanek może podjąć naukę w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagana jest zdana matura). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

Powiat hrubieszowski ma zarejestrowane 8 liceów, a województwo lubelskie - 385. Na 1213 uczniów w powiecie przypada 8 innych jednostek licealnych (151,63 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 113,58 (43729 uczniów na 385 placówek).

Mapa

liceum