Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Edukacji Innowacyjnej W Hrubieszowie


Najważniejsze informacje - Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Edukacji Innowacyjnej W Hrubieszowie

Adres Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Edukacji Innowacyjnej W Hrubieszowie

Zamojska 16
Miejscowość Hrubieszów
Kod pocztowy 22-500
Gmina miasto Hrubieszów
Powiat hrubieszowski
Województwo lubelskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Edukacji Innowacyjnej W Hrubieszowie

846965215
Strona
Regon 47056514601317
Organ prowadzący Instytut Postępowania Twórczego Sp. z o.o.

Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Edukacji Innowacyjnej W Hrubieszowie mieści się w miejscowości Hrubieszów pod adresem Zamojska 16. Nr tel. do szkoły to 846965215. Fax: 846965215. Szkoła licealna ma lokalizację na obszarze gminy Hrubieszów, powiat hrubieszowski , województwo lubelskie. Organem nadzorującym jest osoby prawne - przedsiębiorstwa państwowe. Stronę internetową szkoły licealnej można odwiedzić pod adresem www.sei.ipt.pl. Liceum figuruje w rejestrze pod numerem 47056514601317. Jednostka rejestrująca dla Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Edukacji Innowacyjnej W Hrubieszowie to powiat ziemski.

Gimnazjaliści po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Są również klasy dwujęzyczne, w których niektóre przedmioty nauczane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu szkoły, absolwent może podjąć naukę w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat hrubieszowski ma zarejestrowane 8 liceów, a województwo lubelskie - 385. Na 1213 uczniów w powiecie przypada 8 innych placówek licealnych (151,63 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 113,58 (43729 wychowanków w wieku licealnym na 385 placówek).

Mapa