Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Sigma W Tarnowie


Najważniejsze informacje - Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Sigma W Tarnowie

Adres Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Sigma W Tarnowie

Krakowska 92B
Miejscowość Tarnów
Kod pocztowy 33-100
Gmina miasto Tarnów
Powiat Tarnów
Województwo małopolskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Sigma W Tarnowie

606513596
Strona
Regon 12245826200047
Organ prowadzący Centrum Edukacji SIGMA Olga Janus

Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Sigma W Tarnowie znajduje się w miejscowości Tarnów pod adresem Krakowska 92B. Telefon do szkoły to 606513596. Liceum funkcjonuje na obszarze gminy Tarnów, powiat Tarnów , województwo małopolskie. Organem nadzorującym jest osoba fizyczna - pracodawca. Serwis www szkoły licealnej odwiedzimy pod adresem www.sigma.org.pl. Liceum posiada wpis w rejestrze pod numerem 12245826200047. Jednostka rejestrująca dla Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Sigma W Tarnowie to miasto na prawach powiatu.

Uczniowie po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Są także klasy dwujęzyczne, w których poszczególne przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, wychowanek może kształcić się w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat tarnów ma zarejestrowane 30 liceów, a województwo małopolskie - 475. Na 5213 uczniów w powiecie przypada 30 innych placówek licealnych (173,77 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 115,67 (54944 wychowanków w wieku licealnym na 475 placówek).

Mapa