Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Sigma W Tarnowie


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Sigma W Tarnowie

Adres Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Sigma W Tarnowie

Krakowska 92B
Miejscowość Tarnów
Kod pocztowy 33-100
Gmina miasto Tarnów
Powiat Tarnów
Województwo małopolskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Sigma W Tarnowie

146564704
Strona
Regon 12245826200054
Organ prowadzący Centrum Edukacji SIGMA Olga Janus

Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Sigma W Tarnowie mieści się w miejscowości Tarnów pod adresem Krakowska 92B. Nr tel. do liceum to 146564704. Liceum funkcjonuje na terenie gminy Tarnów, powiat Tarnów , województwo małopolskie. Organem prowadzącym jest osoba fizyczna - pracodawca. Stronę internetową szkoły licealnej znajdziemy pod adresem www.sigma.org.pl. Liceum widnieje w rejestrze pod numerem 12245826200054. Instytucja rejestracyjna dla Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Sigma W Tarnowie to miasto na prawach powiatu.

Uczniowie po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Są także klasy dwujęzyczne, gdzie niektóre przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mogą przystąpić do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu szkoły, licealista ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat tarnów ma zarejestrowane 30 liceów, a województwo małopolskie - 475. Na 5213 uczniów w powiecie przypada 30 innych liceów (173,77 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 115,67 (54944 wychowanków w wieku licealnym na 475 placówek).

Mapa