Profesja Centrum Kształcenia Kadr Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Tarnowie


Najważniejsze informacje - Profesja Centrum Kształcenia Kadr Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Tarnowie

Adres Profesja Centrum Kształcenia Kadr Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Tarnowie

KRAKOWSKA 6
Miejscowość Tarnów
Kod pocztowy 33-100
Gmina miasto Tarnów
Powiat Tarnów
Województwo małopolskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Profesja Centrum Kształcenia Kadr Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Tarnowie

146300688
Strona
Regon 47296728001793
Organ prowadzący PROFESJA CENTRUM KSZTAŁCENIA KADR SP. Z O.O.

Profesja Centrum Kształcenia Kadr Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Tarnowie mieści się w miejscowości Tarnów pod adresem KRAKOWSKA 6. Telefon do liceum to 146300688. Nr fax: 146300689. Liceum znajduje się na terenie gminy Tarnów, powiat Tarnów , województwo małopolskie. Organem prowadzącym jest spółka prawa handlowego. Stronę www szkoły licealnej znajdziemy pod adresem www.profesja.edu.pl. Szkoła licealna posiada wpis w rejestrze pod numerem 47296728001793. Organ rejestracyjny dla Profesja Centrum Kształcenia Kadr Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Tarnowie to miasto na prawach powiatu.

Wychowankowie gimnazjum po ukończeniu nauki w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość waha się od 0 do 4 przedmiotów). Są też klasy dwujęzyczne, gdzie dane przedmioty wykładane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mogą przystąpić do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu liceum, wychowanek może kształcić się w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat tarnów ma zarejestrowane 30 liceów, a województwo małopolskie - 475. Na 5213 uczniów w powiecie przypada 30 innych placówek licealnych (173,77 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 115,67 (54944 uczniów na 475 placówek).

Mapa