I Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych


Najważniejsze informacje - I Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

Adres I Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

Miejscowość Mielec
Kod pocztowy 39-300
Gmina miasto Mielec
Powiat mielecki
Województwo podkarpackie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia publiczna
Regon 83122277000000
Organ prowadzący Powiat ziemski

I Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych mieści się w miejscowości Mielec pod adresem . Liceum działa na obszarze gminy Mielec, powiat mielecki , województwo podkarpackie. Organem prowadzącym jest powiat ziemski. Szkoła licealna funkcjonuje w rejestrze pod numerem 83122277000000.

Wychowankowie gimnazjum po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Powstały też klasy dwujęzyczne, w których niektóre przedmioty wykładane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, wychowanek może kształcić się w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

W 2013 roku łączna ilość wychowanków pobierających edukację w placówce to 28, z czego 13 to wychowanki, a 15 to wychowankowie. Powiat mielecki ma zarejestrowane 24 licea, a województwo podkarpackie - 291. Na 2427 uczniów w powiecie przypada 24 innych placówek licealnych (101,13 na placówkę), a średnia w województwie to 136,85 (39823 licealistów na 291 placówek).

Mapa