Centrum Kształcenia Umiejętności Technikum Uzupełniające Dla Dorosłych Tżigd


Najważniejsze informacje - Centrum Kształcenia Umiejętności Technikum Uzupełniające Dla Dorosłych Tżigd

Adres Centrum Kształcenia Umiejętności Technikum Uzupełniające Dla Dorosłych Tżigd

KARBOWSKA 29
Miejscowość Brodnica
Kod pocztowy 87-300
Gmina miasto Brodnica
Powiat brodnicki
Województwo kujawsko-pomorskie
Typ Technikum uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej
Regon 34054198800229
Organ prowadzący JULITA KARPIŃSKA

Centrum Kształcenia Umiejętności Technikum Uzupełniające Dla Dorosłych Tżigd mieści się w miejscowości Brodnica pod adresem KARBOWSKA 29. Szkoła średnia o profilu technicznym działa na terenie gminy Brodnica, powiat brodnicki , województwo kujawsko-pomorskie. Organem prowadzącym jest osoba fizyczna - pracodawca. Techniczna szkoła ponadgimnazjalna znajduje się w rejestrze pod numerem 34054198800229. Jednostka rejestracyjna dla Centrum Kształcenia Umiejętności Technikum Uzupełniające Dla Dorosłych Tżigd to powiat ziemski.

Wychowanek szkoły średniej o profilu technicznym ma obowiązkowo do wyboru dwa przedmioty na poziomie rozszerzonym, które wiążą się ze zdobywanymi kompetencjami zawodowymi. Jednym z tych przedmiotów musi być: matematyka, biologia, geografia, fizyka lub chemia. Przedmioty na poziomie podstawowym są wykładane w klasach I i II. Ukończenie czteroletniego technikum daje możliwość uzyskania świadectwa potwierdzającego umiejętności zawodowe po zdaniu stosownego egzaminu zawodowego, a także zdobycie świadectwa maturalnego po zaliczeniu egzaminu dojrzałości.

Powiat brodnicki ma zarejestrowane 18 szkoł technicznych, a województwo kujawsko-pomorskie - 251. Na 1216 uczniów w powiecie przypada 18 innych szkół średnich o profilu technicznym (67,56 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 128,81 (32332 uczniów na 251 placówek).

Mapa