Centrum Kształcenia Umiejętności Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych


Najważniejsze informacje - Centrum Kształcenia Umiejętności Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

Adres Centrum Kształcenia Umiejętności Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

KARBOWSKA 29
Miejscowość Brodnica
Kod pocztowy 87-300
Gmina miasto Brodnica
Powiat brodnicki
Województwo kujawsko-pomorskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej
Regon 34054198800043
Organ prowadzący JULITA KARPIŃSKA

Centrum Kształcenia Umiejętności Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych mieści się w miejscowości Brodnica pod adresem KARBOWSKA 29. Szkoła licealna funkcjonuje na terytorium gminy Brodnica, powiat brodnicki , województwo kujawsko-pomorskie. Organem prowadzącym jest osoba fizyczna - pracodawca. Liceum posiada wpis w rejestrze pod numerem 34054198800043. Instytucja rejestracyjna dla Centrum Kształcenia Umiejętności Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych to powiat ziemski.

Uczniowie po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba waha się od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone również klasy dwujęzyczne, w których dane przedmioty nauczane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu szkoły, wychowanek ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat brodnicki ma zarejestrowane 12 liceów, a województwo kujawsko-pomorskie - 346. Na 1479 uczniów w powiecie przypada 12 innych liceów (123,25 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 92,86 (32129 uczniów na 346 placówek).

Mapa