Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Piotrkowie Tryb.


Najważniejsze informacje - Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Piotrkowie Tryb.

Adres Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Piotrkowie Tryb.

Owocowa 12
Miejscowość Piotrków Trybunalski
Kod pocztowy 97-300
Gmina miasto Piotrków Trybunalski
Powiat Piotrków Trybunalski
Województwo łódzkie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Piotrkowie Tryb.

447339181
Strona
Regon 59070486000000
Organ prowadzący Centrum Usług Edukacyjnych "WIED"

Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Piotrkowie Tryb. znajduje się w miejscowości Piotrków Trybunalski pod adresem Owocowa 12. Nr tel. do szkoły to 447339181. Faks: 447339181. Liceum mieści się na terenie gminy Piotrków Trybunalski, powiat Piotrków Trybunalski , województwo łódzkie. Organem zarządzającym jest osoba fizyczna - pracodawca. Stronę internetową szkoły licealnej można odwiedzić pod adresem www.wied.pl. Szkoła licealna znajduje się w rejestrze pod numerem 59070486000000. Instytucja rejestracyjna dla Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Piotrkowie Tryb. to miasto na prawach powiatu.

Wychowankowie gimnazjum po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją też klasy dwujęzyczne, gdzie wybrane przedmioty wykładane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, licealista może podjąć naukę w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagana jest zdana matura). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

Powiat piotrków trybunalski ma zarejestrowane 27 liceów, a województwo łódzkie - 453. Na 2586 uczniów w powiecie przypada 27 innych liceów (95,78 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 89,52 (40552 uczniów na 453 placówek).

Mapa