Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące

Adres Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące

Adama Mickiewicza 39
Miejscowość Maków Mazowiecki
Kod pocztowy 06-200
Gmina miasto Maków Mazowiecki
Powiat makowski
Województwo mazowieckie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia publiczna
Regon 55133527700000
Organ prowadzący Powiat ziemski

Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące znajduje się w miejscowości Maków Mazowiecki pod adresem Adama Mickiewicza 39. Liceum funkcjonuje na terytorium gminy Maków Mazowiecki, powiat makowski , województwo mazowieckie. Organem nadzorującym jest powiat ziemski. Szkoła licealna figuruje w rejestrze pod numerem 55133527700000.

Wychowankowie gimnazjum po ukończeniu nauki w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

By kształcić się w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Powstały też klasy dwujęzyczne, gdzie niektóre przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mogą przystąpić do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu liceum, wychowanek ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat makowski ma zarejestrowane 9 liceów, a województwo mazowieckie - 793. Na 832 uczniów w powiecie przypada 9 innych szkół licealnych (92,44 na placówkę), a średnia w województwie to 121,96 (96715 licealistów na 793 placówek).

Mapa