Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Powiatowego Cechu Rzemieślników I Przedsiębiorców W Grójcu


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Powiatowego Cechu Rzemieślników I Przedsiębiorców W Grójcu

Adres Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Powiatowego Cechu Rzemieślników I Przedsiębiorców W Grójcu

Polskiej Organizacji Wojskowej 4
Miejscowość Grójec
Kod pocztowy 05-600
Gmina Grójec
Powiat grójecki
Województwo mazowieckie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Powiatowego Cechu Rzemieślników I Przedsiębiorców W Grójcu

486644698
Strona
Regon 00075665000067
Organ prowadzący Powiatowy Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców

Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Powiatowego Cechu Rzemieślników I Przedsiębiorców W Grójcu znajduje się w miejscowości Grójec pod adresem Polskiej Organizacji Wojskowej 4. Nr tel. do liceum to 486644698. Fax: 486644698. Szkoła licealna znajduje się na terytorium gminy Grójec, powiat grójecki , województwo mazowieckie. Organem prowadzącym jest związek rzemiosła polskiego. Stronę www liceum można odwiedzić pod adresem grojec.edu.pl. Liceum posiada wpis w rejestrze pod numerem 00075665000067. Jednostka rejestrująca dla Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Powiatowego Cechu Rzemieślników I Przedsiębiorców W Grójcu to powiat ziemski.

Gimnazjaliści po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

By kształcić się w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone także klasy dwujęzyczne, w których dane przedmioty wykładane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, wychowanek ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagana jest zdana matura). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

Powiat grójecki ma zarejestrowane 21 liceów, a województwo mazowieckie - 793. Na 1277 uczniów w powiecie przypada 21 innych jednostek licealnych (60,81 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 121,96 (96715 licealistów na 793 placówek).

Mapa

liceum