Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "omnibus"


Najważniejsze informacje - Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Omnibus"

Adres Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Omnibus"

Bohaterów Getta 22
Miejscowość Kłodzko
Kod pocztowy 57-300
Gmina miasto Kłodzko
Powiat kłodzki
Województwo dolnośląskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Omnibus"

508350300
Strona
Regon 89069812600037
Organ prowadzący Andżelika Rezmer

Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "omnibus" mieści się w miejscowości Kłodzko pod adresem Bohaterów Getta 22. Telefon do liceum to 508350300. Szkoła licealna mieści się na obszarze gminy Kłodzko, powiat kłodzki , województwo dolnośląskie. Organem nadzorującym jest osoba fizyczna - pracodawca. Stronę internetową szkoły licealnej odwiedzimy pod adresem www.lo_omnibus.republika.pl. Szkoła licealna znajduje się w rejestrze pod numerem 89069812600037. Organ rejestracyjny dla Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "omnibus" to powiat ziemski.

Gimnazjaliści po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone też klasy dwujęzyczne, gdzie poszczególne przedmioty nauczane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, licealista ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat kłodzki ma zarejestrowane 25 liceów, a województwo dolnośląskie - 445. Na 1819 uczniów w powiecie przypada 25 innych placówek licealnych (72,76 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 92,24 (41046 licealistów na 445 placówek).

Mapa