Prywatne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "omnibus"


Najważniejsze informacje - Prywatne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Omnibus"

Adres Prywatne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Omnibus"

Bohaterów Getta 22
Miejscowość Kłodzko
Kod pocztowy 57-300
Gmina miasto Kłodzko
Powiat kłodzki
Województwo dolnośląskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Prywatne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Omnibus"

508350300
Strona
Regon 89069812600020
Organ prowadzący Andżelika Rezmer

Prywatne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "omnibus" mieści się w miejscowości Kłodzko pod adresem Bohaterów Getta 22. Telefon do liceum to 508350300. Liceum działa na terytorium gminy Kłodzko, powiat kłodzki , województwo dolnośląskie. Organem prowadzącym jest osoba fizyczna - pracodawca. Serwis www liceum odwiedzimy pod adresem www.lo_omnibus.republika.pl. Liceum widnieje w rejestrze pod numerem 89069812600020. Instytucja rejestracyjna dla Prywatne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "omnibus" to powiat ziemski.

Wychowankowie gimnazjum po ukończeniu nauki w trzyletnim gimnazjum mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość waha się od 0 do 4 przedmiotów). Są także klasy dwujęzyczne, w których wybrane przedmioty nauczane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mogą przystąpić do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu liceum, absolwent ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

Powiat kłodzki ma zarejestrowane 25 liceów, a województwo dolnośląskie - 445. Na 1819 uczniów w powiecie przypada 25 innych placówek licealnych (72,76 na placówkę), a średnia w województwie to 92,24 (41046 licealistów na 445 placówek).

Mapa