Ośrodek Kształcenia Dorosłych Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych


Najważniejsze informacje - Ośrodek Kształcenia Dorosłych Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

Adres Ośrodek Kształcenia Dorosłych Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

ŁUKASIŃSKIEGO 1
Miejscowość Kłodzko
Kod pocztowy 57-300
Gmina miasto Kłodzko
Powiat kłodzki
Województwo dolnośląskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Ośrodek Kształcenia Dorosłych Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

748671133
Regon 89033003000088
Organ prowadzący STANISŁAW MADETKO

Ośrodek Kształcenia Dorosłych Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych mieści się w miejscowości Kłodzko pod adresem ŁUKASIŃSKIEGO 1. Numer telefonu do liceum to 748671133. Numer faksu: 748676977. Szkoła licealna funkcjonuje na terenie gminy Kłodzko, powiat kłodzki , województwo dolnośląskie. Organem prowadzącym jest osoba fizyczna - pracodawca. Portal internetowy szkoły licealnej można odwiedzić pod adresem WWW.SZKOLA.OKD.KLODZKO.PL. Szkoła licealna znajduje się w rejestrze pod numerem 89033003000088. Instytucja rejestrująca] dla Ośrodek Kształcenia Dorosłych Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych to powiat ziemski.

Gimnazjaliści po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Powstały również klasy dwujęzyczne, gdzie niektóre przedmioty wykładane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu liceum, absolwent może podjąć naukę w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

Powiat kłodzki ma zarejestrowane 25 liceów, a województwo dolnośląskie - 445. Na 1819 uczniów w powiecie przypada 25 innych liceów (72,76 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 92,24 (41046 licealistów na 445 placówek).

Mapa

liceum