Dwuletnie Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "żak" W Kłodzku


Najważniejsze informacje - Dwuletnie Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Żak" W Kłodzku

Adres Dwuletnie Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Żak" W Kłodzku

Daszyńskiego 8a
Miejscowość Kłodzko
Kod pocztowy 57-300
Gmina miasto Kłodzko
Powiat kłodzki
Województwo dolnośląskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Dwuletnie Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Żak" W Kłodzku

748676260
Strona
Regon 10019011505722
Organ prowadzący Centrum Nauki i Biznesu "Żak" sp z o.o.

Dwuletnie Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "żak" W Kłodzku znajduje się w miejscowości Kłodzko pod adresem Daszyńskiego 8a. Numer telefonu do liceum to 748676260. Numer faksu: 748676260. Szkoła licealna znajduje się na terytorium gminy Kłodzko, powiat kłodzki , województwo dolnośląskie. Organem zarządzającym jest spółka prawa handlowego. Stronę internetową liceum można znaleźć pod adresem www.zak.edu.pl. Szkoła licealna posiada wpis w rejestrze pod numerem 10019011505722. Instytucja rejestracyjna dla Dwuletnie Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "żak" W Kłodzku to powiat ziemski.

Wychowankowie gimnazjum po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość waha się od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone także klasy dwujęzyczne, w których dane przedmioty wykładane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, absolwent może kształcić się w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat kłodzki ma zarejestrowane 25 liceów, a województwo dolnośląskie - 445. Na 1819 uczniów w powiecie przypada 25 innych jednostek licealnych (72,76 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 92,24 (41046 wychowanków w wieku licealnym na 445 placówek).

Mapa

liceum