Liceum Ogólnikształcące


Najważniejsze informacje - Liceum Ogólnikształcące

Adres Liceum Ogólnikształcące

Parkowa 8
Miejscowość Oborniki Śląskie
Kod pocztowy 55-120
Gmina Oborniki Śląskie
Powiat trzebnicki
Województwo dolnośląskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia publiczna
Regon 93066232700000
Organ prowadzący Powiat ziemski

Liceum Ogólnikształcące mieści się w miejscowości Oborniki Śląskie pod adresem Parkowa 8. Szkoła licealna działa na terytorium gminy Oborniki Śląskie, powiat trzebnicki , województwo dolnośląskie. Organem prowadzącym jest powiat ziemski. Szkoła licealna posiada wpis w rejestrze pod numerem 93066232700000.

Wychowankowie gimnazjum po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją też klasy dwujęzyczne, gdzie dane przedmioty wykładane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mogą przystąpić do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu liceum, licealista może podjąć naukę w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

W 2013 roku łączna ilość licealistów pobierających naukę w placówce wynosiła 226, z czego 147 stanowiły uczennice, a 79 to wychowankowie. Powiat trzebnicki ma zarejestrowane 8 liceów, a województwo dolnośląskie - 445. Na 877 uczniów w powiecie przypada 8 innych placówek licealnych (109,63 na placówkę), a średnia w województwie to 92,24 (41046 wychowanków w wieku licealnym na 445 placówek).

Mapa