Prywatne Liceum Uzupełniające Dla Dorosłych


Najważniejsze informacje - Prywatne Liceum Uzupełniające Dla Dorosłych

Adres Prywatne Liceum Uzupełniające Dla Dorosłych

Kownackiego 4
Miejscowość Oborniki Śląskie
Kod pocztowy 55-120
Gmina Oborniki Śląskie
Powiat trzebnicki
Województwo dolnośląskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Prywatne Liceum Uzupełniające Dla Dorosłych

713102358
Regon 02099240500047
Organ prowadzący M.Małkiewicz, J.Małkiewicz, J.Bryl

Prywatne Liceum Uzupełniające Dla Dorosłych znajduje się w miejscowości Oborniki Śląskie pod adresem Kownackiego 4. Numer telefonu do liceum to 713102358. Faks: 713102358. Szkoła licealna znajduje się na obszarze gminy Oborniki Śląskie, powiat trzebnicki , województwo dolnośląskie. Organem zarządzającym jest osoba fizyczna - pracodawca. Liceum posiada wpis w rejestrze pod numerem 02099240500047. Jednostka rejestrująca dla Prywatne Liceum Uzupełniające Dla Dorosłych to powiat ziemski.

Gimnazjaliści po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba waha się od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją też klasy dwujęzyczne, gdzie poszczególne przedmioty wykładane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu liceum, absolwent może podjąć naukę w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat trzebnicki ma zarejestrowane 8 liceów, a województwo dolnośląskie - 445. Na 877 uczniów w powiecie przypada 8 innych licealnych szkół średnich (109,63 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 92,24 (41046 wychowanków w wieku licealnym na 445 placówek).

Mapa

liceum