Gimnazjum Dla Dieci Przewlekle Chorych Przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym


Najważniejsze informacje - Gimnazjum Dla Dieci Przewlekle Chorych Przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Adres Gimnazjum Dla Dieci Przewlekle Chorych Przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
Miejscowość Konin
Kod pocztowy 62-510
Gmina miasto Konin
Powiat Konin
Województwo wielkopolskie
Typ Gimnazjum
Uprawnienia publiczna

Telefon Gimnazjum Dla Dieci Przewlekle Chorych Przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

632423043
Strona
Regon 31108622200000
Organ prowadzący Miasto na prawach powiatu

Gimnazjum Dla Dieci Przewlekle Chorych Przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym znajduje się w miejscowości Konin pod adresem Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1. Nr tel. do gimnazjum to 632423043. Faks: 632423043. Gimnazjum funkcjonuje na terytorium gminy Konin, powiat Konin , województwo wielkopolskie. Organem nadzorującym jest miasto na prawach powiatu. Portal internetowy placówki gimnazjalnej można znaleźć pod adresem www.zs-szpital.konin.pl. Placówka gimnazjalna znajduje się w rejestrze pod numerem 31108622200000.

Pobieranie nauki w jednostce gimnazjalnej obejmuje okres trwający trzy lata i kończy się ogólnopolskim testem organizowanym w kwietniu w trzeciej klasie jednostki gimnazjalnej. Przystąpienie do egzaminu jest jednym z warunków ukończenia jednostki gimnazjalnej. Rezultaty egzaminu są sprawdzane przez egzaminatorów wybranych przez dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Arkusze testowe są poufne tak, że egzaminatorzy nie wiedzą czyje testy oceniają. Wyniki egzaminu w postaci stosownego dokumentu gimnazjaliści otrzymują ok. 1,5 miesiąca po przeprowadzeniu sprawdzianu umiejętności.

Zwycięzcy konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim z zakresu jednego z przedmiotów objętych testem gimnazjalnym są zwolnieni z danej części sprawdzianu gimnazjalnego. W takiej sytuacji gimnazjalista otrzymuje z odpowiedniej części testu maksymalną ilość punktów. Rezultat sprawdzianu gimnazjalnego stanowi połowę maksymalnie osiągalnej liczby punktów rekrutacyjnych do szkół ponadgimnazjalnych.

Powiat konin ma zarejestrowane 15 gimnazjów, a województwo wielkopolskie - 694. Na 2531 uczniów w powiecie przypada 15 innych placówek gimnazjalnych (168,73 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 154,97 (107549 uczniów na 694 placówek).

Mapa