Uzupełniające Liceum Ogólnokształcace Dla Dorosłych


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Liceum Ogólnokształcace Dla Dorosłych

Adres Uzupełniające Liceum Ogólnokształcace Dla Dorosłych

Racławicka 23
Miejscowość Miechów
Kod pocztowy 32-200
Gmina Miechów
Powiat miechowski
Województwo małopolskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia publiczna
Regon 12015059000000
Organ prowadzący Powiat ziemski

Uzupełniające Liceum Ogólnokształcace Dla Dorosłych znajduje się w miejscowości Miechów pod adresem Racławicka 23. Liceum funkcjonuje na terytorium gminy Miechów, powiat miechowski , województwo małopolskie. Organem prowadzącym jest powiat ziemski. Szkoła licealna znajduje się w rejestrze pod numerem 12015059000000.

Gimnazjaliści po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją też klasy dwujęzyczne, gdzie wybrane przedmioty nauczane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu liceum, wychowanek ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagana jest zdana matura). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

W 2013 roku ogólna ilość licealistów uczęszczających na lekcje w placówce to 10, z czego 5 to wychowanki, a 5 stanowili wychowankowie. Powiat miechowski ma zarejestrowane 11 liceów, a województwo małopolskie - 475. Na 702 uczniów w powiecie przypada 11 innych szkół licealnych (63,82 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 115,67 (54944 licealistów na 475 placówek).

Mapa