Uzupełniajace Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych


Najważniejsze informacje - Uzupełniajace Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

Adres Uzupełniajace Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

Kleczkowska 35
Miejscowość Wrocław
Kod pocztowy 50-211
Gmina miasto Wrocław
Powiat Wrocław
Województwo dolnośląskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia publiczna
Regon 02195486100000
Organ prowadzący Minister ds. sprawiedliwości

Uzupełniajace Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych znajduje się w miejscowości Wrocław pod adresem Kleczkowska 35. Liceum znajduje się na terytorium gminy Wrocław, powiat Wrocław , województwo dolnośląskie. Organem nadzorującym jest minister ds. sprawiedliwości. Szkoła licealna widnieje w rejestrze pod numerem 02195486100000.

Wychowankowie gimnazjum po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

By kształcić się w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją także klasy dwujęzyczne, gdzie wybrane przedmioty wykładane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mają możliwość przystąpienia do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu szkoły, licealista może podjąć naukę w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

Powiat wrocław ma zarejestrowane 96 liceów, a województwo dolnośląskie - 445. Na 12013 uczniów w powiecie przypada 96 innych placówek licealnych (125,14 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 92,24 (41046 wychowanków w wieku licealnym na 445 placówek).

Mapa

liceum