Uzupełniające Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

Adres Uzupełniające Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

TRZEBNICKA 42
Miejscowość Wrocław
Kod pocztowy 50-230
Gmina miasto Wrocław
Powiat Wrocław
Województwo dolnośląskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Uzupełniające Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

717271132
Strona
Regon 93188978300001
Organ prowadzący JAMA S.C. J.MATLIŃSKI i J.JANOWSKI

Uzupełniające Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych mieści się w miejscowości Wrocław pod adresem TRZEBNICKA 42. Numer telefonu do liceum to 717271132. Szkoła licealna mieści się na terytorium gminy Wrocław, powiat Wrocław , województwo dolnośląskie. Organem zarządzającym jest osoba fizyczna - pracodawca. Stronę internetową szkoły licealnej można znaleźć pod adresem WWW.LOJAMA.PL. Szkoła licealna figuruje w rejestrze pod numerem 93188978300001. Jednostka rejestrująca dla Uzupełniające Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych to miasto na prawach powiatu.

Gimnazjaliści po ukończeniu nauki w trzyletnim gimnazjum mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba waha się od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją też klasy dwujęzyczne, gdzie wybrane przedmioty nauczane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu liceum, licealista może podjąć naukę w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagana jest zdana matura). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat wrocław ma zarejestrowane 96 liceów, a województwo dolnośląskie - 445. Na 12013 uczniów w powiecie przypada 96 innych szkół licealnych (125,14 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 92,24 (41046 wychowanków w wieku licealnym na 445 placówek).

Mapa