Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Centrum Oświatowym Prymus


Najważniejsze informacje - Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Centrum Oświatowym Prymus

Adres Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Centrum Oświatowym Prymus

ul. Wojska Polskiego 68
Miejscowość Bystrzyca Kłodzka
Kod pocztowy 57-500
Gmina Bystrzyca Kłodzka
Powiat kłodzki
Województwo dolnośląskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej
Regon 89033940400066
Organ prowadzący Centrum Oświatowe Prymus

Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Centrum Oświatowym Prymus mieści się w miejscowości Bystrzyca Kłodzka pod adresem ul. Wojska Polskiego 68. Liceum funkcjonuje na terytorium gminy Bystrzyca Kłodzka, powiat kłodzki , województwo dolnośląskie. Organem zarządzającym jest osoba fizyczna - pracodawca. Szkoła licealna funkcjonuje w rejestrze pod numerem 89033940400066. Jednostka rejestrująca dla Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Centrum Oświatowym Prymus to powiat ziemski.

Wychowankowie gimnazjum po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba waha się od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją też klasy dwujęzyczne, gdzie dane przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, absolwent może podjąć naukę w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagana jest zdana matura). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat kłodzki ma zarejestrowane 25 liceów, a województwo dolnośląskie - 445. Na 1819 uczniów w powiecie przypada 25 innych jednostek licealnych (72,76 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 92,24 (41046 uczniów na 445 placówek).

Mapa