Niepubliczne Internetowe Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Alfa


Najważniejsze informacje - Niepubliczne Internetowe Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Alfa

Adres Niepubliczne Internetowe Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Alfa

Madalińskiego 22
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 02-513
Gmina miasto Warszawa
Powiat Warszawa
Województwo mazowieckie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Niepubliczne Internetowe Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Alfa

606730580
Strona
Regon 01073080200079
Organ prowadzący Alicja Bernaś-Kostynowicz

Niepubliczne Internetowe Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Alfa znajduje się w miejscowości Warszawa pod adresem Madalińskiego 22. Numer tel. do szkoły to 606730580. Liceum znajduje się na obszarze gminy Warszawa, powiat Warszawa , województwo mazowieckie. Organem prowadzącym jest przedsiębiorstwa osób fizycznych. Stronę internetową szkoły licealnej znajdziemy pod adresem szkola-internetowa.edu.pl. Liceum figuruje w rejestrze pod numerem 01073080200079. Organ rejestrujący dla Niepubliczne Internetowe Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Alfa to miasto na prawach powiatu.

Gimnazjaliści po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

By kształcić się w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Są również klasy dwujęzyczne, w których niektóre przedmioty nauczane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, absolwent ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagana jest zdana matura). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat warszawa ma zarejestrowane 224 licea, a województwo mazowieckie - 793. Na 39583 uczniów w powiecie przypada 224 innych licealnych szkół średnich (176,71 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 121,96 (96715 wychowanków w wieku licealnym na 793 placówek).

Mapa