Liceum Ogólnokształcące Wyższej Szkoły Informatyki I Zarzadzania W Rzeszowie


Najważniejsze informacje - Liceum Ogólnokształcące Wyższej Szkoły Informatyki I Zarzadzania W Rzeszowie

Adres Liceum Ogólnokształcące Wyższej Szkoły Informatyki I Zarzadzania W Rzeszowie

Sucharskiego 2
Miejscowość Rzeszów
Kod pocztowy 35-225
Gmina miasto Rzeszów
Powiat Rzeszów
Województwo podkarpackie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Liceum Ogólnokształcące Wyższej Szkoły Informatyki I Zarzadzania W Rzeszowie

178661143
Strona
Regon 69038964410000
Organ prowadzący Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowi

Liceum Ogólnokształcące Wyższej Szkoły Informatyki I Zarzadzania W Rzeszowie mieści się w miejscowości Rzeszów pod adresem Sucharskiego 2. Numer tel. do szkoły to 178661143. Numer faksu: 178661228. Liceum znajduje się na terytorium gminy Rzeszów, powiat Rzeszów , województwo podkarpackie. Organem nadzorującym jest wyższe szkoły niepaństwowe. Portal internetowy szkoły licealnej znajdziemy pod adresem www.lo.wsiz.rzeszow.pl. Szkoła licealna funkcjonuje w rejestrze pod numerem 69038964410000. Jednostka rejestracyjna dla Liceum Ogólnokształcące Wyższej Szkoły Informatyki I Zarzadzania W Rzeszowie to miasto na prawach powiatu.

Wychowankowie gimnazjum po ukończeniu nauki w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone także klasy dwujęzyczne, gdzie wybrane przedmioty nauczane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mogą przystąpić do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu liceum, absolwent może podjąć naukę w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat rzeszów ma zarejestrowane 47 liceów, a województwo podkarpackie - 291. Na 7382 uczniów w powiecie przypada 47 innych jednostek licealnych (157,06 na placówkę), a średnia w województwie to 136,85 (39823 licealistów na 291 placówek).

Mapa