Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Zakładu Doskonalenia Zawodowego W Białymstoku Z/s W Ełku


Najważniejsze informacje - Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Zakładu Doskonalenia Zawodowego W Białymstoku Z/S W Ełku

Adres Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Zakładu Doskonalenia Zawodowego W Białymstoku Z/S W Ełku

Armii Krajowej 43
Miejscowość Ełk
Kod pocztowy 19-300
Gmina miasto Ełk
Powiat ełcki
Województwo warmińsko-mazurskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Zakładu Doskonalenia Zawodowego W Białymstoku Z/S W Ełku

876202610
Regon 00051246700998
Organ prowadzący Zakład Doskonalenia Zawodowego

Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Zakładu Doskonalenia Zawodowego W Białymstoku Z/s W Ełku znajduje się w miejscowości Ełk pod adresem Armii Krajowej 43. Telefon do szkoły to 876202610. Nr fax: 876202610. Szkoła licealna mieści się na terytorium gminy Ełk, powiat ełcki , województwo warmińsko-mazurskie. Organem zarządzającym jest stowarzyszenia. Portal internetowy szkoły licealnej można znaleźć pod adresem www.zdz.bialystok.pl. Szkoła licealna posiada wpis w rejestrze pod numerem 00051246700998. Jednostka rejestrująca dla Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Zakładu Doskonalenia Zawodowego W Białymstoku Z/s W Ełku to powiat ziemski.

Wychowankowie gimnazjum po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone też klasy dwujęzyczne, w których wybrane przedmioty nauczane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, licealista ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagana jest zdana matura). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat ełcki ma zarejestrowane 10 liceów, a województwo warmińsko-mazurskie - 258. Na 1682 uczniów w powiecie przypada 10 innych liceów (168,2 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 93,76 (24189 wychowanków w wieku licealnym na 258 placówek).

Mapa

liceum