Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "mentor" W Grajewie


Najważniejsze informacje - Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Mentor" W Grajewie

Adres Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Mentor" W Grajewie

Szkolna 12
Miejscowość Grajewo
Kod pocztowy 19-200
Gmina miasto Grajewo
Powiat grajewski
Województwo podlaskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej
Regon 20072054400000
Organ prowadzący Leszek Twarowski

Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "mentor" W Grajewie znajduje się w miejscowości Grajewo pod adresem Szkolna 12. Szkoła licealna mieści się na obszarze gminy Grajewo, powiat grajewski , województwo podlaskie. Organem nadzorującym jest osoba fizyczna - pracodawca. Serwis www liceum odwiedzimy pod adresem www.grajewo.centrumedu.pl. Liceum figuruje w rejestrze pod numerem 20072054400000. Organ rejestrujący dla Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "mentor" W Grajewie to powiat ziemski.

Uczniowie po ukończeniu nauki w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Powstały także klasy dwujęzyczne, w których wybrane przedmioty wykładane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, absolwent może podjąć naukę w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat grajewski ma zarejestrowane 8 liceów, a województwo podlaskie - 227. Na 830 uczniów w powiecie przypada 8 innych licealnych szkół średnich (103,75 na placówkę), a średnia w województwie to 101,14 (22959 licealistów na 227 placówek).

Mapa