Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "mentor" W Grajewie


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Mentor" W Grajewie

Adres Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Mentor" W Grajewie

Szkolna 12
Miejscowość Grajewo
Kod pocztowy 19-200
Gmina miasto Grajewo
Powiat grajewski
Województwo podlaskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej
Regon 05065392100141
Organ prowadzący Leszek Twarowski

Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "mentor" W Grajewie mieści się w miejscowości Grajewo pod adresem Szkolna 12. Szkoła licealna funkcjonuje na terytorium gminy Grajewo, powiat grajewski , województwo podlaskie. Organem nadzorującym jest osoba fizyczna - pracodawca. Szkoła licealna figuruje w rejestrze pod numerem 05065392100141. Organ rejestrujący dla Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "mentor" W Grajewie to powiat ziemski.

Gimnazjaliści po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

By kształcić się w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone też klasy dwujęzyczne, gdzie dane przedmioty wykładane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, absolwent może podjąć naukę w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

Powiat grajewski ma zarejestrowane 8 liceów, a województwo podlaskie - 227. Na 830 uczniów w powiecie przypada 8 innych szkół licealnych (103,75 na placówkę), a średnia w województwie to 101,14 (22959 wychowanków w wieku licealnym na 227 placówek).

Mapa

liceum