Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych


Najważniejsze informacje - Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

Adres Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

Miejscowość Gorzyce
Kod pocztowy 39-432
Gmina Gorzyce
Powiat tarnobrzeski
Województwo podkarpackie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia publiczna
Regon 83041341000000
Organ prowadzący Powiat ziemski

Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych mieści się w miejscowości Gorzyce pod adresem . Szkoła licealna działa na terytorium gminy Gorzyce, powiat tarnobrzeski , województwo podkarpackie. Organem nadzorującym jest powiat ziemski. Szkoła licealna posiada wpis w rejestrze pod numerem 83041341000000.

Uczniowie po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Są również klasy dwujęzyczne, w których wybrane przedmioty wykładane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mogą przystąpić do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu szkoły, wychowanek może kształcić się w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

W 2013 roku ogólna liczba wychowanków uczących się w placówce to 28, z czego 20 stanowiły uczennice, a 8 to uczniowie. Powiat tarnobrzeski ma zarejestrowane 9 liceów, a województwo podkarpackie - 291. Na 433 uczniów w powiecie przypada 9 innych jednostek licealnych (48,11 na placówkę), a średnia w województwie to 136,85 (39823 wychowanków w wieku licealnym na 291 placówek).

Mapa