Zespół Szkół W Wieleniu Liceum Profilowane


Najważniejsze informacje - Zespół Szkół W Wieleniu Liceum Profilowane

Adres Zespół Szkół W Wieleniu Liceum Profilowane

Drawska 11
Miejscowość Wieleń
Kod pocztowy 64-730
Gmina Wieleń
Powiat czarnkowsko-trzcianecki
Województwo wielkopolskie
Typ Liceum profilowane
Uprawnienia publiczna
Regon 57208179700000
Organ prowadzący Gmina

Zespół Szkół W Wieleniu Liceum Profilowane znajduje się w miejscowości Wieleń pod adresem Drawska 11. Liceum działa na obszarze gminy Wieleń, powiat czarnkowsko-trzcianecki , województwo wielkopolskie. Organem prowadzącym jest gmina. Liceum figuruje w rejestrze pod numerem 57208179700000.

Wychowankowie gimnazjum po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją także klasy dwujęzyczne, w których poszczególne przedmioty wykładane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, absolwent może podjąć naukę w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

Powiat czarnkowsko-trzcianecki ma zarejestrowane 19 liceów, a województwo wielkopolskie - 554. Na 1285 uczniów w powiecie przypada 19 innych jednostek licealnych (67,63 na placówkę), a średnia w województwie to 96,14 (53259 wychowanków w wieku licealnym na 554 placówek).

Mapa