Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Cosinus W Tomaszowie Mazowieckim


Najważniejsze informacje - Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Cosinus W Tomaszowie Mazowieckim

Patron brak

Adres Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Cosinus W Tomaszowie Mazowieckim

Tomasza Ostrowskiego 14
Miejscowość Tomaszów Mazowiecki
Kod pocztowy 97-200
Gmina miasto Tomaszów Mazowiecki
Powiat tomaszowski
Województwo łódzkie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Cosinus W Tomaszowie Mazowieckim

447233119
Regon 47308491503208
Organ prowadzący COSINUS sp. z o.o.

Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Cosinus W Tomaszowie Mazowieckim mieści się w miejscowości Tomaszów Mazowiecki pod adresem Tomasza Ostrowskiego 14. Nr tel. do szkoły to 447233119. Nr fax: 447233119. Szkoła licealna ma lokalizację na terytorium gminy Tomaszów Mazowiecki, powiat tomaszowski , województwo łódzkie. Organem prowadzącym jest spółka prawa handlowego. Witrynę internetową szkoły licealnej znajdziemy pod adresem www.cosinus.pl. Liceum figuruje w rejestrze pod numerem 47308491503208. Instytucja rejestrująca] dla Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Cosinus W Tomaszowie Mazowieckim to powiat ziemski.

Uczniowie po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

By kształcić się w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone także klasy dwujęzyczne, w których poszczególne przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, licealista ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat tomaszowski ma zarejestrowane 25 liceów, a województwo łódzkie - 453. Na 1557 uczniów w powiecie przypada 25 innych jednostek licealnych (62,28 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 89,52 (40552 licealistów na 453 placówek).

Mapa