Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Cosinus W Tomaszowie Mazowieckim


Najważniejsze informacje - Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Cosinus W Tomaszowie Mazowieckim

Patron brak

Adres Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Cosinus W Tomaszowie Mazowieckim

Tomasza Ostrowskiego 14
Miejscowość Tomaszów Mazowiecki
Kod pocztowy 97-200
Gmina miasto Tomaszów Mazowiecki
Powiat tomaszowski
Województwo łódzkie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Cosinus W Tomaszowie Mazowieckim

447233119
Regon 47308491503215
Organ prowadzący COSINUS sp. z o.o.

Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Cosinus W Tomaszowie Mazowieckim znajduje się w miejscowości Tomaszów Mazowiecki pod adresem Tomasza Ostrowskiego 14. Numer telefonu do szkoły to 447233119. Faks: 447233119. Liceum działa na terenie gminy Tomaszów Mazowiecki, powiat tomaszowski , województwo łódzkie. Organem zarządzającym jest spółka prawa handlowego. Witrynę internetową szkoły licealnej można odwiedzić pod adresem www.cosinus.pl. Szkoła licealna figuruje w rejestrze pod numerem 47308491503215. Organ rejestracyjny dla Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Cosinus W Tomaszowie Mazowieckim to powiat ziemski.

Wychowankowie gimnazjum po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba waha się od 0 do 4 przedmiotów). Są także klasy dwujęzyczne, w których dane przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mogą przystąpić do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu liceum, absolwent może kształcić się w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagana jest zdana matura). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

Powiat tomaszowski ma zarejestrowane 25 liceów, a województwo łódzkie - 453. Na 1557 uczniów w powiecie przypada 25 innych szkół licealnych (62,28 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 89,52 (40552 wychowanków w wieku licealnym na 453 placówek).

Mapa