Uzupełniające Liceum Ogólnikształcące Dla Dorosłych


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Liceum Ogólnikształcące Dla Dorosłych

Adres Uzupełniające Liceum Ogólnikształcące Dla Dorosłych

Al. Piłsudskiego 42/46
Miejscowość Tomaszów Mazowiecki
Kod pocztowy 97-200
Gmina miasto Tomaszów Mazowiecki
Powiat tomaszowski
Województwo łódzkie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Uzupełniające Liceum Ogólnikształcące Dla Dorosłych

502405112
Strona
Regon 59229647600113
Organ prowadzący Ireneusz Koch

Uzupełniające Liceum Ogólnikształcące Dla Dorosłych mieści się w miejscowości Tomaszów Mazowiecki pod adresem Al. Piłsudskiego 42/46. Numer telefonu do liceum to 502405112. Szkoła licealna ma lokalizację na obszarze gminy Tomaszów Mazowiecki, powiat tomaszowski , województwo łódzkie. Organem zarządzającym jest osoba fizyczna - pracodawca. Witrynę internetową liceum znajdziemy pod adresem www.szkolakorab.pl. Szkoła licealna funkcjonuje w rejestrze pod numerem 59229647600113. Instytucja rejestracyjna dla Uzupełniające Liceum Ogólnikształcące Dla Dorosłych to powiat ziemski.

Wychowankowie gimnazjum po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone także klasy dwujęzyczne, w których wybrane przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, absolwent może podjąć naukę w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat tomaszowski ma zarejestrowane 25 liceów, a województwo łódzkie - 453. Na 1557 uczniów w powiecie przypada 25 innych placówek licealnych (62,28 na placówkę), a średnia w województwie to 89,52 (40552 licealistów na 453 placówek).

Mapa

liceum